środa, 18 kwietnia 2012

Dieta owocowa


Dieta owocowa jest to dieta, która nie nadaje się do stałego stosowania, przy długim jej stosowaniu może dojść do zaniku mięśni. Należy do diet wegańskich. Jest ona skuteczną dietą o ile stosujesz ją zgodnie ze wskazówkami i co lepsze jest bardzo smaczna. 
Głównym zadaniem diety owocowej jest oczyszczenie naszego organizmu z toksyn i różnych trucizn jakie dostarczamy w pożywieniu każdego dnia. Dzięki tego rodzaju diecie twoja cera będzie wyglądała pięknie, zdrowo, ponieważ dzięki owocom toksyny zostaną usunięte. Aby osiągnąć pożądany efekt ważne jest zastosowanie kilku zasad diety owocowej. 
Po pierwsze owoce należy jeść ze skórką np. jabłka, gruszki, śliwki, morele i brzoskwinie -  przyspieszamy  naszą przemianę materii. 
 Owoce, których skórka nie jest jadalna obieramy cienko np. melon, kiwi. Cytrusy jemy razem z błonkami, które zawierają sporo błonnika. 
Owoce sezonowe najlepiej jest zamrozić, bo to najlepszy sposób, by przechować je bez utraty wartości odżywczych i witamin.
Dieta powinna trwać 30 dni, ale na początek powinnaś założyć sobie krótki okres jej trwania - okres tygodnia lub dwóch tygodni. 
 Menu podczas diety owocowej
Najpóźniej o 18.00 należy zjeść małą porcję  chudego mięsa np. z kurczaka skropioną odrobiną soku z cytryny. Jest to potrzebne, ponieważ mieszanka witaminy C i białka pobudza hormon spalający tłuszcze w organizmie, jest on produkowany jedynie w nocy.
Śniadanie
40 dag owoców - np. winogrona. Do tego 1-2 filiżanki herbatki z rozmarynu.
Potem co 2 godziny liczac od 10.00 do 18.00
- 1 kiwi i 1 pomarańcza / 10,00 /
- 2 gruszki (ok. 20 dag) i 20 dag moreli./ 12.00 /
- Banan, 10-15 dag śliwek i pół grejpfruta różowego / 14.00 /
- kawałek (40 dag) melona / 16.00 /
- Śliwki (ok. 20 dag) lub 2 morele (15 dag), a także jedno kiwi / 18.00 /
Przed snem
1 jabłko (zjedzone powoli, to działa odprężająco i pomaga w zaśnięciu), herbatka z melisy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz